Slideshow Image 1 Slideshow Image 2 Slideshow Image 3

AGREGAT PAROWY DO SAUNY
STEAM UNIT FOR SAUNA

Napięcie: 230V
Moc generatora: 2,0kW do 4,0kW
Objętość całkowita pojemnika na wodę: 8 litrów
Maksymalna temperatura pracy: 90 st. C
Agregat parowy składowy składa się z następujących zespołów:
- zbiornik wykonany z blachy nierdzewnej
- instalacja elektryczna zabezpieczona bezpiecznikiem samoczynnym
- mikroprocesor sterownika zaopatrzony w 3 czujniki:
        a) czujnik temperatury pary wodnej zamontowany w saunie
        b) czujnik temperatury 90 st. C zamontowany na kołnierzu grzałki
        c) czujnik poziomu wody w zbiorniku

Przed przystąpieniem do uruchomienia agregatu parowego do sauny, należy odkręcić pokrętło od zbiornika i wlać odpowiednią ilość wody do parowania w saunie (minimum 5 litrów).
Można użyć olejków eterycznych, zapachowych do naszej łaźni parowej lub wykorzystać pojemnik umieszczony w zbiorniku na saszetki zapachowe. Użycie tych olejków eterycznych, torebek zapachowych sprawi że pobyt w naszej saunie parowej będzie połączony z aromaterapią.


Opis działania:

Włączanie i wyłączanie elektrycznego zasilania agregatu parowego do sauny odbywa się uruchomieniem włącznika głównego, co sygnalizowane jest świeceniem zielonej diody LED-SIEC – I/0 na sterowniku.

Czujnik temperatury należy umieścić w odpowiednim otworze w saunie. Pokrętłem na sterowniku należy ustawić temperaturę pary jaką chcemy uzyskać w saunie. Na wyświetlaczu wyświetlana jest żądana temperatura, stan ten jest sygnalizowany świeceniem kropek przy cyfrach. Po 10 sek. wyświetlacz przełącza się i wskazuje aktualną temperaturę pary w saunie. Przy ponownym pokręceniu pokrętła – wyświetlacz przełączy się w stan ustawienia temperatury. Jeżeli poziom wody w zbiorniku obniży się do minimalnego, następuje wyłączenie zasilania grzałki i należy uzupełnić stan wody w zbiorniku.

BURSZTYN, LAMPY, OBRAZY

Sauny

    Szczególnie polecamy Państwu oświetlenie w formie kinkietów wykonanych z naturalnego, nieoszlifowanego bursztynu. Bursztyn jest to skamieniała żywica drzew sprzed 4 milionów lat, która pod wpływem ciepła wydziela olejki eteryczne tak zbawienne dla naszego organizmu. W szczególności dla naszych dróg oddechowych stanowiąc naturalne żródło inhalacji podczas kąpieli saunowej.

Ponadto oświetlenie z bursztynu, jego kolorystyka nadaje, ciepły niepowtarzalny klimat podczas relaksu w saunie.    Bursztyn bałtycki – sukcynit – to naturalna żywica kopalna. Początkowo bursztyn był zapewne wykorzystywany przez rośliny jako antybiotyk przeciw wirusom, następnie przez ludzi jako substancja gojąca skaleczenia lub w okładach na rany. Jego tajemnicze i niezwykłe właściwości, których do tej pory nie udało się w pełni poznać, zawsze budziły ciekawość i fascynację. Bursztyn wywoływał podziw i szacunek, ale nigdy nie strach czy lęk, w przeciwieństwie do niektórych innych kamieni szlachetnych. Bursztyn inspirował szamanów, lekarzy, naukowców i artystów, którzy widzieli w nim żywy i bezustannie się ewoluujący kamień. Pod tym względem niewiele się zmieniło. Bursztyn próbuje się z nami komunikować, ale my nadal nie jesteśmy w stanie zrozumieć go ani odkryć jego sekretów. Nie wiemy nawet, jakie drzewo wytworzyło tę fantastyczną żywicę 40 milionów lat temu. Obróbka, jakiej poddawany jest bursztyn w autoklawach, niszczy nie tylko jego aromat, ale także właściwości terapeutyczne. Potwierdziły to niedawne badania i być może w ten sposób bursztyn chroni swoje najważniejsze tajemnice przed nierozważnym i bezmyślnym zniszczeniem. Najnowsze badania potwierdzają to, co ludzie przeczuwali i w co wierzyli od wieków. W bałtyckim bursztynie (sukcynicie) drzemie magiczna siła. Jest to wyłącznie pozytywna moc, z którą warto się zapoznać i która zasługuje na naszą ochronę.

***

    Bursztyn bałtycki był uznawany za źródło mocy leczniczych i terapeutycznych od niepamiętnych czasów. Pierwsze wzmianki o jego pożytecznych właściwościach można znaleźć w opisach Pliniusza Starszego i Hipokratesa. Jasny i ciepły kamień wydziela przyjemną woń pod wpływem ciepła rąk, a podczas spalania - zapach żywicy. W czasie pocierania elektryzuje się i przyciąga kawałki papieru. Przez wieki bursztyn uznawany był za jeden z najważniejszych leków.
    Obecnie wiemy, że bursztyn zawiera od 3 do 6 procent kwasu bursztynowego. Badania naukowe potwierdziły jego dobroczynne oddziaływanie na żywe organizmy. Bursztyn jest elektroujemny, dlatego w kontakcie z ciałem jonizuje się i oddziałuje korzystnie na energię ciała i równowagę elektrolitów. Bursztyn ma właściwości antybakteryjne i antyseptyczne. Nalewka z bursztynu służy wzmocnieniu naturalnej odporności organizmu, pomaga w łagodzeniu symptomów przeziębienia, gorączki oraz dolegliwości reumatycznych i mięśniowych. Pierścienie nazębne z bursztynu są podawane niemowlakom, aby łagodzić ból. Bursztyn i jego pochodne należą do składników stosowanych we współczesnej medycynie i kosmetykach.

***

Leczenie bursztynem
    - do stymulowania wzrostu włosów i poprawy ich jakości. Leczenie polega na wcieraniu proszku z bursztynu w łysiejące i pokryte włosami części głowy raz na 2-3 dni. Włosy zaczynają odrastać a ich jakość poprawia się po 4-6 tygodniach leczenia.
    - leczenie chorób tarczycy. Miejsce nad tarczycą należy masować proszkiem z bursztynu codziennie przez 3-5 minut przez 10 dni i następnie co drugi dzień (także 10 sesji masażu).
    - leczenie drobnych naczyń krwionośnych. Należy masować całą kończynę koliście i wcierać energicznie proszek bursztynowy aż do rozgrzania ciała. Należy także masować skórę powyżej kręgosłupa szyjnego w celu leczenia kończyn górnych oraz powyżej kręgosłupa lędźwiowego w celu leczenia kończyn dolnych. Cykl leczenia trwa 10 codziennych sesji i następnie 10 sesji co drugi dzień. W miarę potrzeby można powtórzyć cały cykl leczenia po tygodniowej przerwie przez 1-3 miesiące.
    - czopki z bursztynu przygotowuje się mieszając dokładnie 1 część proszku bursztynowego z 1 częścią miodu. Czopki należy przechowywać w lodówce i stosować w leczeniu hemoroidów. Aby pozbyć się tego nieprzyjemnego schorzenia, należy masować część krzyżową kręgosłupa proszkiem z bursztynu i stosować czopki z bursztynu i miodu dwa razy dziennie.
    Olejek bursztynowy przygotowywany zgodnie z opisem R. Łysonia neutralizuje ugryzienia komarów i innych owadów, łagodzi bóle i skurcze, wzmacnia mieszki włosowe i usuwa łupież. Dodanie do kąpieli 1-2 ml olejku bursztynowego działa ujędrniająco na skórę.

ISBN 83-917704-1-9