Slideshow Image 1 Slideshow Image 2 Slideshow Image 3
ZALETY SAUNY:
- przyspieszają metabolizm
- oczyszczają organizm z toksyn
- wydalany jest nadmiar soli, co sprawia że organizm przestaje zatrzymywać wodę
- dobrze działają na choroby stawów i bóle reumatyczne
- wspomagają odporność organizmu
- usprawniają krążenie
- relaksują i uspokajają, bywają zalecane przy depresji
- mają zbawienny wpływ na urodę: odblokowują gruczoły łojowe, wspomagają walkę z cellulitem, cera staje się dotleniona i gładka.
 
 
 
Pobyt w saunie to nic innego jak zażywanie kąpieli w gorącym powietrzu, które może być wilgotne lub suche. Właśnie ze względu na wilgotność powietrza wyróżniamy rózne typy sauny.
Nawet jeśli jesteś zdrowy, nie powinieneś korzystać z sauny na czczo, po obfitym posiłku lub bezpośrednio po dużym wysiłku fizycznym. Jeśli piłeś alkohol - do sauny przyjdź następnego dnia, w dodatku gdy minie kac!
 
Jak prawidłowo korzystać z sauny? 
  
 

Sauna parowa

    Sauna wg. indywidualnego projektu z piecem COMBI, który jest połączeniem pieca elektrycznego i generatora pary, stwarzającego warunki do niezwykłej kąpieli w saunie.

    Dostarczając urozmaiconych przyjemności w saunie, można wybrać pobyt w tradycyjnej saunie fińskiej, w saunie parowej, ziołowej lub aromatycznej.

    Piece COMBI są sterowane przy pomocy samodzielnego sterownika, który jest wyposażony w wyświetlacz DIGITAL (czas, temperatura), a w saunie są umieszczone czujki temperatury i wilgotności.

    Cała sauna jest wykonana w technologii skandynawskiej z drewna przeznaczonego do produkcji saun (konstrukcja, ściany, ławki).

Wyposażenie standardowe do sauny:

  • kamienie wulkaniczne
  • akcesoria do wyposażenia saun
  • termo-higrometr
  • klepsydra
  • chochla z cebrzykiem
  • olejek zapachowy eukaliptus


Piwnica i salon łazienkowy


Sauny

    Jednym z miejsc w domu, które można wykorzystać do budowy sauny jest piwnica i salon łazienkowy.
    Możemy tutaj przykładowo w jednym pomieszczeniu umieścić saunę, beczką z zimną wodą do chłodzenia się, lub prysznic. A w sąsiednim pomieszczeniu urządzić miejsce, w którym będziemy wypoczywać i relaksować się.
Poddasze

    Dostosujemy lokalizację do Państwa potrzeb. Kabina saunowa na poddaszu czy w piwnicy?, Nie ma problemu, instalowaliśmy je w różnych nietypowych pomieszczeniach, a efekty są doskonałe!

    Oprócz typowych modeli saun wykonujemy również sauny pod konkretny wymiar pomieszczenia klienta.


Sauna z barkiem

     Elegancka i luksusowa sauna dla 6-10 osób, połączona z barkiem oraz miejscem na TV, CD i lodówkę. Jej półokrągły kształt, cały przeszklony ze szkła hartowanego sprawia, że pobyt w tej wersji sauny jest bardzo wygodny i komfortowy. W saunie oraz w części wypoczynkowej umieszczone są głośniki hermetyczne do podłączenia CD z muzyką relaksacyjną. W saunie zastosowano piec najnowszej generacji firmy HARVIA TOP CLASS 9kW 400V. Możemy skorzystać z sauny fińskiej suchej, mokrej lub parowo-aromatycznej z olejkami. Saunę z barkiem można połączyć w całości lub barek umieścić w innej części pomieszczenia niedaleko sauny.

Saunę uruchamiamy najnowszej generacji sterownikiem DIGITAL, którym ustawiamy temperaturę, wilgotność, czas, oraz zapalamy oświetlenie w saunie.

Dodatkowo możemy zamontować podświetlane panele solne lub z naturalnego bursztynu, co daje nam dodatkową aromaterapię solną lub bursztynową.

Wymiar sauny z barkiem: dł. 3,60m x szer. 2,40m x wys. 2,10m