Slideshow Image 1 Slideshow Image 2 Slideshow Image 3

Alternatywą dla saun domowych są sauny ogrodowe.

To doskonałe rozwiązanie, jeśli w domu nie ma zbyt wiele miejsca. A przy okazji umożliwiają kontakt z naturą o każdej porze roku. Idealne podczas śnieżnych zim; po krótkim seansie w saunie można pobiegać po puszystym śniegu..

Sauna ogrodowa


Sauna fińska w wersji ogrodowej z promocyjnym pakietem, który obejmuje


ALTANĘ OGRODOWĄ Z SAUNĄ o wymiarach 2,40 x 2,40 x 2,50 wys. z kompletem wyposażenia:

- szklane drzwi z szybą hartowaną 8 mm z zawiasami i uchwytem drewnianym,
- ściany sauny wykonane z boazerii soft Line – świerk skandynawski,
- ławki drewniane z osiki (2 górne, 1 dolna),
- maskownice ozdobne pod ławkami,
- osłony dekoracyjne oświetlenia,
- osłona dekoracyjna na piec,
- podest drewniany na podłogę.

Dodatkowo promocja obejmuje:
- Dwukrotne malowanie altany z zewnątrz i wewnątrz impregnatem do drewna DREWNOCHRON,
- Dwukrotne malowanie konstrukcji dachowej,
- Wykładzina PCV na podłogę w saunie i w przedsionku do przebrania i powieszenia ręczników,
- Podłączenia elektryczne z włącznikiem do zapalania światła przed wejściem i gniazda elektrycznego do radia,
- Głośnik hermetyczny w suficie sauny do muzykoterapii,
- Wyposażenie sauny w akcesoria produkcji fińskiej HARVIA, takie jak:
          - termo higrometr
          - klepsydra do mierzenia czasu
          - cebrzyk z chochlą
- Instalacja elektryczna pieca sauny,
- Piec HARVIA VEGA 8kW na 380V,
- Instalacja elektryczna oświetlenia w oprawach hermetycznych w saunie i w przedsionku do przebrania,
- System wentylacji w saunie: kratka wentylacyjna pod piecem i szyber wentylacyjny umieszczony w suficie sauny.

Co wyróżnia naszą saunę?
Nasza altana jest lekką konstrukcją, można ją postawić na utwardzonym terenie, kostce betonowej - potrzebny jest jedynie przewód o przekroju 5 x 2,5 z zabezpieczeniem 3x16A do podłączenia pieca w saunie. W środku możemy dostosować temperaturę sauny suchej do 110 st. lub mokrej 50-60 st. Regulacja temperatury i czasu jest zamontowana w piecu HARVIA VEGA 8kW.
http://www.harvia.fi/content/pl/40/138/Vega.html


Nasza wersja sauny ogrodowej jest najciekawszą wersją wśród saun, ponieważ jej ośmiokątną bryłę cechuje oryginalne wzornictwo które doda nowego stylu w Twoim ogrodzie. Ponadto w naszej wersji jest mały przedsionek do przebrania się, powieszenia ręczników i szlafroków, a układ górnych i dolnych ław sprawia że jest to wersja wygodna nawet dla 4-5cio osobowej rodziny.

Dodatkowym oryginalnym elementem naszej sauny jest generator pary umieszczony przed wejściem do kabiny saunowej, który dostarczy wam kąpieli łaźni parowej z zapachami olejków aromatycznych (np. eukaliptus)

NASZ DOMEK SAUNOWY w kształcie ośmiokąta można postawić w każdym miejscu w ogrodzie: obok grilla, obok basenu – aby połączyć pobyt w saunie ze spotkaniem rodzinnym.

Dla osób którzy nie lubią saun zewnętrznych, jest możliwość - za dodatkową opłatą - zamontowanie sauny wewnątrz domu, a altanę można postawić w każdym miejscu w ogrodzie, wykorzystując ją np. na podręczne narzędzia ogrodowe.


Domki saunowe

        Są to samodzielne domki ogrodowe wyposażone w identyczne elementy jak sauny domowe. Są one równie komfortowe.

Beczki saunowe

    Bez wątpienia BARYŁKA-SAUNA to najładniejszy projekt spośród saun w ogrodzie. Sauny te przypominają kształtem duży bęben, idealne będą pasowały w Państwa ogrodzie, przy basenie lub grillu.
    Piękne wzornictwo samo zaprasza do odwiedzin, a powodem jest nie tylko wygląd, ale okrągła funkcja BARYŁKI SAUNY. Z zaokrąglonymi ścianami te beczkowate Sauny są w stanie pochwalić się lepszą cyrkulacją powietrza.

    BARYŁKA-SAUNA to sauna 6-8 osobowa, wolnostojąca i przenośna. Nie wymaga żadnych fundamentów. Jest wyposażona w drzwi ze szkła hartowanego i drzwi drewniane.

    Posiadamy następujące wersje (śrenica x długość):

  • 2,3m x 2,0m
  • 2,3m x 3,9m
  • 2,3m x 5,9m z tarasem wg indywidualnego projektu z piecem elektrycznym lub piecem na drewno.

Różnice między sauną i banią:

     FINSKI SYSTEM OPIERA SIĘ na tzw. Suchej parze. Temperatura, jaką szybko wytworzyć powinien w pomieszczeniu piec elektryczny z kamieniami wulkanicznymi mieści się w przedziale od 80-100 st., a wilgotność pomieszczenia w tej temperaturze musi być niewielka: od 15-20%.

Z kolei rosyjska bania utrzymuje temperaturę w przedziale 50-80 st. przy znacznie wyższej wilgotności, bo osiągającej aż do 60%.

Ruska bania to piec opalany drewnem z kamieniami oraz pojemnikiem na wodę, którą kiedy się podgrzewa polewamy wodą kamienie, co wywołuje więcej pary w saunie.
Bania - Ekologiczne SPA

    Ekologiczne spa (balia kąpielowa) sporządzona jest z drewna modrzewiowego. Drewno modrzewiowe jest o wiele twardsze niż inne gatunki drewna iglastego, szybko schnie, kurczy się w stopniu umiarkowanym oraz jest łatwe w obróbce. Drewno to występuje w kolorach od żółtawego, czerwonobiałego, aż do czerwonobrązowego.
    W średniowieczu istniały w całej Europie publiczne łaźnie, w których osoby różnych płci mogły zażywać razem lub osobno kąpieli zimnych albo ciepłych. W Niemczech prowadzone były one od XII wieku przez cyrulika, który wykonywał także takie usługi jaka, golenie albo proste zabiegi lekarskie. W późnym średniowieczu wskutek wpływu kościoła łaźnie te zyskały złą opinię, ponieważ publiczne kąpiele napiętnowane były jako rozpusta.

    Obecnie nastała moda na sauny i gorące kąpiele w ekologicznych warunkach. Umożliwia to nasza balia kąpielowa.


Sauna parowa