Jakie są koszty budowy sauny fińskiej?

Listopad 17, 2021

Coraz więcej osób decyduje się na budowę własnej sauny fińskiej w domu. Niektórzy sądzą, że jest to udogodnienie zarezerwowane wyłącznie dla najzamożniejszych grup społecznych. Nic bardziej mylnego! Przekonaj się, że na tę atrakcję może pozwolić sobie niemal każdy, kto zechce stworzyć w swoim domu przestrzeń do odpoczynku.

Ile kosztuje budowa sauny fińskiej w domu?

Bardzo trudno jest odpowiedzieć jednoznacznie na to pytanie. Całościowy koszt budowy takiej sauny można przyrównać do ceny samochodu. Dlaczego? Całe przedsięwzięcie może kosztować Cię zarówno kilka, jak i kilkadziesiąt tysięcy złotych. Wszystko zależy od następujących czynników:

- wielkość planowanej sauny,

- wybrane materiały (rodzaj drewna),

- dodatkowe funkcje,

- elementy ozdobne.

Uogólniając, ceny podstawowych saun fińskich zaczynają się od około 4 tysięcy złotych. Jako producent saun fińskich zawsze staramy się dostosować projekt sauny zarówno do potrzeb, jak i możliwości finansowych zainteresowanego. Uwzględniamy więc nie tylko wizję inwestora, ale przede wszystkim zaplanowany przez niego budżet. Dzięki temu mieliśmy okazję tworzyć zarówno duże, jak i małe projekty saun domowych. Skontaktuj się z nami i przedstaw nam swoje wymagania, a my zajmiemy się całą resztą!

Dlaczego warto zbudować saunę fińską w domu?

Sauna fińska to przede wszystkim świetna metoda na odpoczynek. Wystarczy kilka minut, aby skutecznie odprężyć się po ciężkim dniu zarówno fizycznie, jak i psychicznie. Nie jest to jednak jej jedyna zaleta! Regularne korzystanie z sauny niesie za sobą także szereg korzyści zdrowotnych.

Podczas sesji dochodzi do rozgrzania organizmu, co przekłada się na przyspieszenie przemiany materii. Dzięki temu możesz wspomóc proces odchudzania w naturalny sposób. Co więcej, korzystanie z sauny fińskiej polecane jest w szczególności osobom, które borykają się z zaburzeniami krążenia, astmą czy bólami reumatycznymi. Pamiętaj jednak, aby Twoja sesja w saunie nie przekraczała 15 minut.

Wróć