W jakich pomieszczeniach jesteśmy w stanie zrealizować nasze projekty?

Styczeń 22, 2024

Ruskie banie, sauny fińskie i beczki saunowe to doskonałe rozwiązania dla osób ceniących sobie relaks, zdrowie i piękno. Wybór odpowiedniego miejsca na ich ustawienie jest kluczowy dla komfortu korzystania z nich oraz dla ich prawidłowego funkcjonowania. W jakich pomieszczeniach warto zatem ustawić ruskie banie, sauny fińskie i beczki saunowe? Oto kilka propozycji.

Sauna fińska – gdzie ją umieścić?

W przypadku sauny fińskiej istnieją dwie główne możliwości umiejscowienia – wewnątrz budynku lub na zewnątrz, np. w ogrodzie. Jeśli zdecydujemy się na montaż sauny wewnętrznej, najlepiej wybrać pomieszczenie o odpowiedniej wielkości i wentylacji. Może być umieszczona np. w łazience, piwnicy czy garażu, jednak producent sauny fińskiej przypomina, aby zapewnić odpowiednią izolację termiczną oraz wentylację.

Z kolei sauna fińska na zewnątrz budynku może być umieszczona w specjalnie przygotowanym domku saunowym, altanie czy nawet na tarasie. W takim przypadku warto pamiętać o odpowiedniej izolacji termicznej oraz zabezpieczeniu przed warunkami atmosferycznymi.

Rosyjska bania – gdzie ją zainstalować?

Rosyjska bania, inaczej parowa sauna, to kolejny rodzaj sauny, który cieszy się dużym zainteresowaniem. Wyróżnia się ona wyższą wilgotnością powietrza oraz niższą temperaturą w porównaniu do sauny fińskiej. Podobnie jak w przypadku sauny fińskiej, również rosyjską banię można zainstalować zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku.

W przypadku montażu bani wewnętrznej, warto wybrać pomieszczenie o odpowiedniej wielkości, wentylacji oraz izolacji termicznej. Możliwe lokalizacje to np. łazienka, piwnica czy garaż. Ważne jest również zapewnienie odpowiedniego systemu odprowadzania pary wodnej oraz dostępu do wody.

Beczka saunowa – gdzie ją postawić?

Beczka saunowa to ciekawa alternatywa dla tradycyjnych saun. Charakteryzuje się oryginalnym kształtem oraz kompaktowymi wymiarami, co sprawia, że świetnie sprawdzi się w mniejszych przestrzeniach. Beczki saunowe są zazwyczaj wykonane z drewna, co pozwala na zachowanie właściwej temperatury i wilgotności wewnątrz.

Ze względu na swoją konstrukcję, beczki saunowe są przeznaczone głównie do montażu na zewnątrz budynków. Można je umieścić np. w ogrodzie, na tarasie czy w altanie.

 

Wróć