Producent saun parowych

Jesteśmy producentem saun parowych wyróżniającym się na rynku w pełni indywidualnym podejściem do klienta i jego potrzeb, profesjonalizmem i wykorzystywaniem wyłącznie najwyższej jakości materiałów. Sany parowe możemy zamontować w Twoim domu lub ogrodzie i zaadaptować do jego wymiarów. Każde ze zleceń wykonujemy z najwyższą dbałością o szczegóły, dzięki czemu cieszymy się niesłabnącym zaufaniem klientów, którzy nawet po wielu latach polecają nas znajomym. Cenimy Twoją wygodę i czas – oferujemy kompleksowe usługi, które zawsze zostaną wykonane w ustalonym wcześniej terminie. Jesteśmy nie tylko producentem saun parowych, ale także innych rozwiązań idealnych do stworzenia domowego SPA takich jak balie do kąpieli.

JAK DZIAŁA SAUNA PAROWA?

Wilgotność w kabinie sauny parowej dochodzi do 50-60%. Jej temperatura jest niższa niż w saunie suchej i wynosi 40-50°C. Jednorazowy pobyt w saunie parowej nie powinien przekraczać 15 minut. Z takiej sauny najlepiej korzystać 2-3 razy w tygodniu. Para w saunie powstaje dzięki specjalnym generatorom, ale można ją także wytwarzać, polewając wodą gorące kamienie. Sauny parowe to dobra alternatywa dla saun suchych, doskonała dla osób, które preferują kąpiele w niższej temperaturze. Korzystanie z sauny parowej niesie za sobą określone korzyści zdrowotne. Oprócz relaksu dla ciała i umysłu – rozluźnienia mięśni i uspokojenia myśli – sauna parowa zapewnia także pomoc w leczenie chorób układu oddechowego i zatok.

Przed skorzystaniem z sauny parowej warto umyć ciało ciepłą wodą. Takie rozwiązanie ma na celu pobudzić mechanizmy wydzielania ciepła. Następnie warto dokładnie osuszyć i ogrzać stopy. Do sauny parowej nie należy wchodzić z biżuterią, która może doprowadzić do oparzenia skóry. Nie powinno się korzystać z tego typu zabiegów bezpośrednio po obfitym posiłku.

Trzeba pamiętać również o tym, że nie każdy powinien brać udział w seansach w saunie parowej. Takie zabiegi są dostępne jedynie dla osób, które nie mają poważnych problemów zdrowotnych, w tym np. chorób układu krążenia.

AROMATERAPIA W SAUNIE PAROWEJ

Aby dodatkowo wzmocnić prozdrowotne działanie kąpieli w saunie parowej oraz pogłębić jej relaksacyjny wpływ, warto skorzystać z olejków eterycznych. Ze względu na dużą wilgotność powietrza, sauna parowa to idealne miejsce do aromaterapii! Wysoka temperatura sprawia, że olejki eteryczne oraz zawarte w nich składniki odżywcze łatwiej wchłaniają się w skórę. Olejek warto dostosować do oczekiwanego efektu zabiegu. Najczęściej stosowanymi zapachami są m.in.: lawendowy, sosnowy, eukaliptusowy, cytrynowy czy grejpfrutowy. Olejki wykazują działanie antybakteryjne, przez co pomagają zwalczać infekcje – w szczególności górnych dróg oddechowych. Dzięki nim możliwa jest także głęboka relaksacja i rozluźnienie organizmu niezbędne po stresujących wydarzeniach dnia. Przeprowadzenie aromaterapii w saunie parowej jest bardzo proste – wystarczy dodać kilka kropli olejku eterycznego do wody i skropić nią pomieszczenie lub polać nią kamienie w piecu.

Dlaczego warto korzystać z sauny parowej?

Korzystanie z sauny parowej to popularna praktyka wśród wielu osób. Regularne seanse mają na celu poprawić samopoczucie, a także stan zdrowia. Częste wizyty w saunie parowej mogą pomóc:

  • poprawić stan skóry – oczyścić pory i pozbyć się zanieczyszczeń, które powodują niedoskonałości skóry,
  • usunąć z organizmu toksyny – regularne seanse w saunie parowej cieszą się popularnością również wśród osób, które chcą pozbyć się z organizmu toksyn i zbędnych produktów przemiany materii, w tym metali ciężkich,
  • złagodzić problemy oddechowe – zapalenie zatok, a także zaleganie wydzieliny w górnych drogach oddechowych. Seanse w saunie parowej mogą pomóc zwalczyć chorobotwórcze drobnoustroje i nawilżyć śluzówkę,
  • zmniejszyć napięcie mięśni gładkich – do ich nadmiernego spinania dochodzi m.in. u osób borykających się z astmą,
  • zmniejszyć kaszel – poprzez zwiększenie wydzielania gruczołów błony śluzowej.

Saunowanie cieszy się dużym zainteresowaniem wśród osób, które są aktywne fizycznie. Takie zabiegi mogą bowiem przyczynić się do rozluźnienia spięć mięśniowych.

Sauny parowe na zamówienie

Produkujemy sauny parowe na zamówienie. Ustalamy z klientem wszystkie detale konstrukcji – wielkość, rodzaj i kolorystykę drewna, model pieca czy dodatkowe udogodnienia. Jako producent saun parowych tworzymy zarówno obiekty wewnątrz budynku, jak i modele ogrodowe. Bierzemy pod uwagę budżet klienta, dobierając stosowane systemy i materiały do możliwości finansowych klienta.

Konsultujemy się z zamawiającym na każdym etapie, ustalając dodatkowe detale. Naszym celem jest stworzenie sauny parowej, która będzie nie tylko funkcjonalna, lecz także estetyczna. Korzystamy z jakościowego drewna, w pełni odpornego na działanie wysokich temperatur i wilgotności. Dzięki temu gotowe sauny mogą zachować odpowiedni wygląd przez wiele lat.

Zachęcamy do spotkania i wspólnej dyskusji nad realizacją Twoich marzeń o własnej, domowej saunie!