Producent saun parowych – zdrowie dla całej rodziny

Poddawanie się działaniu wysokiej temperatury daje wiele korzyści zdrowotnych. W zależności od potrzeb i upodobań możesz wybrać taki rodzaj sauny, który najbardziej Ci odpowiada. Jednym z popularnie wykorzystywanych modeli są sauny parowe. Charakteryzują się wysoką wilgotnością powietrza oraz nieco niższą temperaturą niż w ich suchych odpowiednikach. Firma Inter Sauna z Gdańska jest producentem saun parowych, które możemy zaadaptować w Twoim domu lub ogrodzie. Tworzymy projekty dla indywidualnych potrzeb, dzięki którym możesz korzystać z dobroczynnego działania ciepła zawsze, kiedy tego potrzebujesz.

Sauna parowa - wilgotność w kabinie dochodzi do 50-60%, jednak jej temperatura jest niższa niż w saunie fińskiej (40-50C). Jednorazowy pobyt w saunie parowej nie powinien przekraczać 15 minut (w ciągu dnia maksymalnie 30 minut). Z takiej sauny najlepiej korzystać 2-3 razy w tygodniu. Sauna parowa również wzmaga pocenie, przyspiesza metabolizm i wydalanie toksyn. Poprawia odporność i usprawnia krążenie krwi. Para w saunie powstaje dzięki specjalnym generatorom, ale można ją także wytwarzać, polewając wodą gorące kamienie. Do wody można dodać zioła i aromaty, co dostarczy dodatkowych doznań (aromaterapia), mających wpływ na naszą psychikę.

Jeśli chcesz zamówić wykonanie takiej sauny w Twoim domu lub ogrodzie, zachęcamy do kontaktu z producentem saun parowych – firmą Inter Sauna z Gdańska.